יום ראשון, 27 ביולי 2014

עולה, עולה לנו, כמה זה עולה לנו?


ההתרגשות לקראת הנסיעה מהולה בלחץ מהמצב. אין מנוס מתחושת הכבדות, אלא כשאנחנו נכנסים לבלוגים ואתרים מעניינים לקראת הנסיעה. זו מנת האסקפיזם היומית הקטנה שלנו. מנה קטנה, אבל משביעה לאורך זמן. עד הידיעה הבאה, עד הדאגה הבאה.

זה מוזר לתכנן את טיול היום מחוץ לקיוטו מצד אחד, ומצד שני לדאוג ליובל, אחיו של ליאור שנקרא למילואים, לחשוב כמה קשה זה להיקרע מחיי היום יום שלך, מהשגרה המשעממת, מהעבודה, לסרט מלחמה, פשוטו כמשמעו. לחלום על הסושי והראמן, ממתקי השעועית והסאקה, או הסאקה, כשאנחנו צופים בתכניות הבישול והטיולים על יפן בערוצים שנפתחו בחינם עקב המצב. רגע אחד אנחנו מדמיינים את עצמנו ברכבות היפניות המהירות ורגע אחר מקווים שהכול יסתיים, שיובל יהיה בבית, שלא יקראו לליאור למילואים, שיהיה שקט. 

בינתיים, כדי שלא לטבוע בביצת העצב, אליה קל מאוד ליפול אם רק מרפים לרגע, אנחנו מתרכזים בטיול. זה חשוב לשאוף למשהו חיובי, גם אם מדובר בחישוב העלויות של הטיול...

למען האמת, הפתענו את עצמנו כי נראה שהעלויות שלנו ביפן והונג קונג (נכון לעכשיו) יעמדו על קצת יותר מ- 30,000 ש"ח לזוג (בתקווה):
_________________________________________________________________________________


מדי פעם צריך להתרענן קצת מהחדשות, הדיווחים מהשטח, הפרשנויות והעדכונים. חייבים, אחרת זה הופך להיות בלתי נסבל כמעט. זה לא קל והמחשבות נודדות גם כשמנסים לקחת הפסקה מהמציאות, אבל צריך לעשות את זה מדי פעם. בשביל הנפש. 

ואז, כשלוקחים הפסקה, לא תמיד מעניין מה קורה ב'אח הגדול' ונמאס לראות שידורים חוזרים של 'איך פגשתי את אמא שלך' וסרטי אקשן או מתח לא באמת מתאימים עכשיו, כשהעצבים גם ככה חשופים. אז אפשר לראות דברים אחרים, שמגרים לצאת לטייל ביפן, אחת הבועות המקסימות ביותר בעולם:


הסדרה הראשונה עליה נרצה להמליץ בחום היא סדרה תיעודית מבית BBC2 בשם The Hairy Bikers, Asian Adventure . צריך סבלנות לשני הבריטים שמנחים את התכנית, הם יכולים להיות קצת מייגעים, אבל הם חושפים את יופיה של יפן (וגם הונג קונג, למי שמעוניין) על מאכליה ותרבותה העדינה, האקסצנטרית והכה מרתקת. 

העלינו לבלוג פרק מתוך סדרת הפרקים הנוגעים ליפן. תוכלו לצפות בהם גם דרך יו-טיוב.גם תכניתו של השף אנתוני בורדיין No Reservations מומלצת בחום ואתם יכולים לראות את הפרקים המלאים ביו-טיוב. בורדיין, למי שלא מכיר, הוא הילד הרע של עולם הבישול המקצועי; הוא חוצפן, אומר את דעתו בלי חשבון, ובוטה. אבל הוא גם חושף את הצופים בתכנית לפינות חמד בערים בהן הוא מבקר (כל פרק מתמקד בעיר אחרת) ובעיקר לתרבות האוכל העשירה של כל מקום. 

בתכניתו תוכלו לצפות בפרקים הנוגעים לטוקיו, הוקאידו והוסאקה. העלינו לבלוג את הפרק הנוגע לטוקיו. 

יובל, אנחנו חושבים עליך ודואגים לך. תחזור בריא ושלם, כדי שנוכל ללכת כולנו יחד לזלול בטאיזו, ככה סתם, כי אתה בבית. 

בתקווה לימים שקטים בשני הצדדים.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה