יום שבת, 18 באוקטובר 2014

דוגמן מזהב וזן בארשיאמה

קיוטו מלאה מקדשים, מאות רבות.. קטנים וגדולים, אבל כנראה המפורסם מבניהם הוא המקדש הבודהיסטי קינקאקו-ג'י, המקדש הזהוב.
צמודה למקדש רחבת אוטובוסים מרשימה שפולטת זרם קבוע של תיירים לשטח המקדש, סדרנים מנוסים מפנים אותם ל "מרפסת הצילום" הנק' ממנה הכי יפה לצלם... קצת סלפים ותמונות עם הדוגמן וממשיכים להקיף אותו במסלול קצר.
בסוף כמובן מחכות חנויות התיירים הרבות. מתוייר... אבל דוגמן.
נסיתי לתפוס, כל הזמן ירד גשם דקיק


לארשיאמה במערב קיוטו הגענו בטראם הכי טרנטע בקיוטו: ראנדן שיצא ממש ליד הדירה שלנו וקירטע את דרכו לארשיאמה. לאחר קפה קצר נכנסנו, איך לא, למקדש הזן טנריוג'י, המקדש הגדול ביותר במערב קיוטו.
המקדש נקרא על שם דרקון היוצא מן הנהר. המקדש הוקם על ידי שליט יפן (השוגון) בשנת 1339 כדי להפיס את רוחו של גו-דאיגו קיסר יפן שנהרג שנה לפני. האגדה מספרת שנזיר שנשכב לישון לשפת הנהר הצמוד חלם שדרקון אדיר יצא ממי הנהר והבין שרוחו של הקיסר לא הגיעה למנוחה.

ראנדן ליין- טראם עתיקה שחודשה


גינת סלעים בכניסה למקדש, מוטיב זן מקובל, הסלעים סודרו בדקדוק כדי להביע תחושה או מצב טבעההיכל הפנימי (שם בפנים דמותו של גו-דאיגו הקיסר)
כמובן עצרנו להצטלם כמו יפנים
משם המשכנו דרך חורשת הבמבוקים לוילה של אוקוצ'י סאנסו, אוקוצ'י היה כוכב סרטי סמוראים בתקופת הסרט האילם והיה זן-בודהיסט מאמין. אוקוצ'י לאורך חייו בנה את הוילה ושדרג את גן הזן מסביבה, על הגבעה מעל חורשת הבמבוקים והיא פתוחה לקהל, כולל תה באחד מבתי התה בשטח הוילה.
הבמבוקים נעים ברוח... אם אתה מצליח להחריש את רעש המטיילים הרבים, אתה עלול להרגיש בסצינה מנמר דרקון.הכניסה לוילה של אוקוצ'י

מקדש בלב היער

הנוף מחלון, סידר לעמצו מיקום..


בית התה


מאצ'ה וקינוח

סיימנו את היום האחרון שלנו בקיוטו בראנינג סושי ומשחק באולינג סוער (מסלול 43 מתוך 60 - ארבע קומות באולינג)

פה לא תלפיות
מחר לילה אחרון ביפן, נהיה בקויה-סאן ההר הקדוש ביותר לבודהיזם ביפן.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה